SGWP
Piątek, 20 kwietnia 2018 r.
Aktualności
07.12.2013
PRZEKAZANIE MOSTÓW
07.12.2013. Żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego im. ppłk. Rudolfa Matuszka w Nisku przekazali społeczeństwu gminy Raba mosty zbudowane w ramach zgrupowania zadaniowego Wojskowych Jednostek Odbudowy.

Prace nad mostami rozpoczęły się 1 sierpnia 2013 r. i trwały do 31 października 2013r. Most budowało 21 żołnierzy pod dowództwem ppor. Michała Zdanewicza.

Oddano do użytku w sumie trzy mosty. Pierwszy w miejscowości Skawa o długości 22 metrów i szerokości 4 m, kolejny w Rokicinach Podhalańskich o długości 19 metrów i szerokości 4 m oraz most w Harkabuzie 12 metrów długości i 3,5 metra szerokości.

Odbudowa mostów była realizowana w ramach zgrupowania zadaniowego WJO, która pozwalała żołnierzom na doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie doświadczenia w tym zakresie, dzięki temu od dziś mieszkańcy mogą swobodnie z nich korzystać.

W uroczystym otwarcia mostu i przecięcia wstęgi uczestniczyli: Szef Inżynierii Wojskowej Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał brygady Bogusław Bębenek, Szef Oddziału Inżynieryjnego Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych płk Marek Sarnowski, Dowódca 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego płk Marek Wawrzyniak, Dowódca 3. Batalionu Inżynieryjnego im. Rudolfa Matuszka w Nisku ppłk Zbigniew Drożdżewski, wójt gminy Raba Wyżna pan Andrzej Dziwisz, przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych powiatu nowotarskiego oraz żołnierze którzy zrealizowali budowę mostów.

W poświeceniu mostu wziął udział kapelan Garnizonu Nisko ksiądz mjr Robert Krzysztofiak. Wójt gminy Raba Wyżna wysoko ocenił profesjonalizm żołnierzy, ich przygotowanie, jakość wykonania odbudowy mostów, podkreślił jak bardzo ułatwi to codzienne życie mieszkańcom.

Żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego już rozpoczęli budowę kolejnego mostu w miejscowości Skawa, który zostanie oddany do użytku w 2014 roku.

Tekst i Foto: por. Ireneusz Kozubal - 3binż Nisko

* * *
Fotogaleria:

* * *