SGWP
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.
Aktualności
19.12.2013
ŻOŁNIERSKA WIGILIA
"Niech zbliżające się święta połączą ludzi dobrej woli. Nasze serca niech pozostaną otwarte na drugiego człowieka przez cały rok 2014.

W nowym roku niech towarzyszy nam nadzieja, uśmiech i zdrowie” - życzyła podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz, w imieniu ministra obrony, podczas żołnierskiej Wigilii.

W czwartek 19 grudnia br. w Centrum Konferencyjnym WP szef Sztabu Generalnego gen. broni Mieczysław Gocuł, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz oraz kierownicza kadra Sił Zbrojnych RP uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym z żołnierzami. Obecni byli także przedstawiciele duchowieństwa oraz rodziny żołnierzy.

Rok 2013 obfitował w ważne wydarzenia dla żołnierzy i Wojska Polskiego: modernizacja techniczna, reforma systemu kierowania i dowodzenia SZ RP, ćwiczenia krajowe i międzynarodowe oraz kontynuacja misji zagranicznych. Za Wasze zaangażowanie i wysiłek pragnę podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska – mówiła wiceminister.

Podczas świątecznego spotkania, podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz podziękowała żołnierzom za ich codzienną służbę w kraju i zagranicą. - Dziękuję żołnierzom służącym na misji w Afganistanie - za Waszą pełną poświęcenia służbę. Czekamy na Was w kraju życząc żołnierskiego szczęścia. Dziękuję także rodzinom żołnierzy - żonom za Waszą cierpliwość i wytrwałość – mówiła Beata Oczkowicz.

W żołnierskiej Wigilii uczestniczyli żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych, Dowództwa Operacyjnego SZ, Inspektoratu Wsparcia SZ, Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej. Obecni byli także żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego, którzy uczestniczyli w spotkaniu za pośrednictwem wideokonferencji z bazą w Ghazni.

Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Bronisław Komorowski, w specjalnie wyemitowanym wystąpieniu, złożył życzenia świąteczne nie tylko żołnierzom w kraju, ale także tym, pełniącym służbę w Afganistanie.

"W sposób szczególny przekazuję życzenia rodzinom żołnierzy tak, aby te święta nie były tylko momentem wytchnienia, ale także i wewnętrznej otuchy, że od nas zależy jak potrafimy życzenia wdrażać w życie. Przekazuję życzenia tym wszystkim żołnierzom, którzy w noc wigilijną będą strzegli naszego bezpieczeństwa. Serdeczne myśli przekazuję także rodzinom i bliskim tych, których synowie, bracia, ojcowie zginęli na misji w Afganistanie" – mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Wiesław Grudziński mówił, że święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy zastanawiamy się nad sobą i nad tym wszystkim co nas otacza. "Jest to dzień niezwykły, kiedy chcemy zapomnieć o troskach i kłopotach. Z okazji świąt życzę wszystkiego najlepszego. Życzę aby w 2014 r. wszystkim nam starczyło sił, aby realizować nowe zadania. Życzę trafnych decyzji służbowych oraz by osobiste marzenia stawały się rzeczywistością" – podkreślił dowódca warszawskiego garnizonu.

DPI MON

* * *
Fotogaleria:

* * *