SGWP
Piątek, 14 grudnia 2018 r.
Aktualności
22.07.2014
POŻEGNANIE GENERAŁÓW
W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego (SG WP) w Warszawie, z mundurem pożegnali się dwaj generałowie kończący zawodową służbę wojskową.

 Gen. dyw. Leszek Soczewica oraz gen. bryg. Franciszek Kochanowski po raz ostatni stanęli w żołnierskim szyku. W obecności asysty honorowej, generałów odchodzących do rezerwy uroczyście pożegnał I zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. dyw. Anatol Wojtan, kierownictwo Sztabu Generalnego WP, żołnierze i pracownicy Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych P-2, Zarządu Szkolenia P-7 oraz zaproszeni goście.

 

,,Serdecznie dziękuję za to, że miałem możliwość z Państwem służyć i pracować. W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego służyłem w sumie 9 lat. To dla mnie zaszczyt i honor, że właśnie tutaj kończę wojskowy szlak", powiedział gen. dyw. Leszek Soczewica, dotychczasowy szef Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych P-2.

 

Natomiast gen. bryg. Franciszek Kochanowski, który odchodzi po 41 latach służby wojskowej, podkreślił, że miał szczęście być kształtowanym przez dobrych przełożonych. ,,Te dwa lata w Zarządzie Szkolenia P-7 minęły bardzo szybko. Odchodzę spełniony, bo nie ma nic piękniejszego dla żołnierza, który związał swój los z wojskami rakietowymi i artylerią, niż dowodzić brygadą artylerii, być szefem wojsk rakietowych i artylerii, a ostatecznie zakończyć służbę na stanowisku w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego”, zaznaczył dotychczasowy szef Zarządu Szkolenia P-7.

 

***
Z dniem 1 sierpnia br., decyzją Ministra Obrony Narodowej, na stanowisko szefa Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych P-2 wyznaczony został gen. bryg. Krzysztof Mitręga, który pełnił dotychczas służbę na stanowisku zastępcy Dowódcy Dywizji - Szefa Sztabu 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

 

Natomiast, od 23 lipca br. obowiązki szefa Zarządu Szkolenia P-7 pełnić będzie dotychczasowy zastępca, kontradm. Marek Kurzyk.

 

Tekst i Foto: Zespół Prasowy SG WP


* * *
Fotogaleria:

* * *