SGWP
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
Aktualności
11.09.2014
LEGION OF MERIT DLA GENERAŁA FAŁKOWSKIEGO
Amerykański Przedstawiciel Wojskowy przy Komitecie Wojskowym NATO – gen. broni David R. Hogg, w imieniu Sekretarza Obrony USA, wręczył– gen. dyw. Andrzejowi Fałkowskiemu Krzyż Oficerski Legii Zasługi (Legion of Merit).

W uroczystości, która odbyła się 11 września br. w Brukseli uczestniczyli Przewodniczący i Zastępca Przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO, przedstawiciele wojskowi państw członkowskich NATO oraz przedstawiciele Międzynarodowego Sztabu Wojskowego.

Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i UE otrzymał to wyróżnienie za wysokie kompetencje oraz profesjonalizm podczas pełnienia służby na stanowisku Attaché Obrony, Wojskowego, Morskiego i Lotniczego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, a także wzmocnienie więzi pomiędzy siłami zbrojnymi USA i Polski jako kluczowego partnera i sojusznika w naszej części Europy.
***

Krzyż Oficerski Legii Zasługi (Legion of Merit) to wysokie odznaczenie USA, ustanowione w 1942 roku i nadawane zarówno obywatelom Stanów Zjednoczonych, jak i innych państw.


Tekst i Foto: PPW w Brukseli


* * *
Fotogaleria:

* * *