SGWP
Piątek, 20 kwietnia 2018 r.
Aktualności
13.04.2017
WIZYTA GENERAŁA SCAPARROTTIEGO W SGWP
Generał broni Leszek Surawski spotkał się w czwartek z gen. Curtisem M. Scaparrottim, Naczelnym Dowódcą Sił Sojuszniczych w Europie (SACEUR).

Podczas rozmowy poruszono m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem w regionie, procesem tworzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu oraz batalionowych Grup Bojowych NATO w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Przed wizytą w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego gen. Curtis M. Scaparrotti spotkał się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

Prezydent odznaczył gen. Scaparrottiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

***
W czwartek z udziałem prezydenta Dudy i gen. Scaparrottiego odbędzie się oficjalne powitanie Batalionowej Grupy Bojowej NATO, której zadaniem jest wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu. Powitanie odbędzie się na Strzelnicy Czołgowej i Wozów Bojowych Wierzbiny na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. W wydarzeniu weźmie udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz ambasadorowie państw, których wojska wchodzą w skład Batalionowej Grupy Bojowej.

Więcej o spotkaniu:

Prezydenta z gen. Scaparrottim - prezydent.pl
Ministra Obrony Narodowej z gen. Scaparrottim - MON

* * *
Fotogaleria:

* * *