SGWP
Sobota, 26 maja 2018 r.
Aktualności
06.09.2017
INFORMACJA SZTABU GENERALNEGO WP
Szanowni Państwo

W przestrzeni medialnej, za pośrednictwem Internetu rozpowszechniono 6 września 2017 roku nieprawdziwą informację o rzekomej rozmowie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z redaktorem naczelnym jednego z dzienników. Rozmowa miała dotyczyć krytycznego stosunku generała do kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oświadczam, że publikacja jest w całości nieprawdziwa.
 
Stanowi naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, prawa prasowego oraz dobrych praktyk. Dezinformuje, manipuluje i nie spełnia kryteriów informacji prasowej. Anonimowy autor narusza godność oraz dobre imię Wojska Polskiego, ministra Obrony Narodowej, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała broni Leszka Surawskiego oraz cytowanego źródła – redaktora naczelnego Dziennika Bałtyckiego.

Informuję, że generał broni Leszek Surawski nie udzielał wywiadu redaktorowi i nie wypowiedział żadnej z cytowanych w tekście publikacji treści.

Proszę o świadome, krytyczne czytanie tekstów dotyczących problematyki bezpieczeństwa oraz Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie znam i nie rozumiem intencji redakcji internetowej. Z przykrością odnotowuję, że postępowanie autorów może nosić znamiona zamierzonego działania na niekorzyść wspomnianych osób i instytucji. Zaapelowaliśmy o właściwą, niezwłoczną reakcję oraz sprostowanie kłamliwych i obraźliwych treści. Rozważamy rozpoczęcie stosownej procedury prawnej.

Z poważaniem,

rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
wz. ppłk Sławomir Ratyński