SGWP
Sobota, 23 marca 2019 r.
Aktualności
06.06.2018
SPOTKANIE SZEFÓW LOGISTYKI PAŃSTW GRUPY WYSZEHRADZKIEJ
W 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu odbyło się w dniach 4 - 6 czerwca br. cykliczne spotkanie szefów logistyki państw Grupy Wyszehradzkiej V4.

W obradach, którym przewodniczył szef Zarządu Logistyki – P4 płk Robert Woźniak, udział wzięły delegacje logistyczne Czech, Słowacji i Węgier – na czele z generałami Jaromirem Zuną, Lubomirem Gacko i Laszlo Kaposvari oraz szef Wielonarodowego Centrum Koordynacji Logistycznej w Pradze (MLCC) płk Jan Husak.
 
Przewodnim tematem spotkania była współpraca logistyczna państw V4, w ramach której omówiono stan przygotowań grupy bojowej Unii Europejskiej do przyszłorocznego dyżuru, jak również poinformowano o wynikach Głównej Konferencji Planistycznej do ćwiczenia pk. ”CAPABLE LOGISTICIAN 2019”, które odbędzie się w przyszłym roku w Polsce.
 
Ponadto, w ramach przygotowań do realizacji celu NATO dla SZ RP edycji 2017 - utworzenie Dowództwa Połączonej Grupy Wsparcia Logistycznego państw V4 (V4 JLSG HQ) - uzgodniono wstępny podział stanowisk w dowództwie.