SGWP
Sobota, 23 marca 2019 r.
Aktualności
09.07.2018
AMBASADOR P.W. JONES W SZTABIE GENERALNYM
Ambasador Stanów Zjednoczonych Paul W. Jones spotkał się z generałem broni Rajmundem T. Andrzejczakiem.

W poniedziałek (9.07) Paul W. Jones, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził Sztab Generalny Wojska Polskiego i spotkał się z szefem sztabu, gen. broni Rajmundem T. Andrzejczakiem.

W trakcie wizyty przy Rakowieckiej poruszono m.in. temat wzmocnionej, wysuniętej obecności wojsk USA na terenie Polski, adaptacji struktur dowodzenia NATO oraz współpracy szkoleniowej sił zbrojnych obu państw.

***
Ambasador Paul W. Jones został zaprzysiężony na stanowisko ambasadora USA w Rzeczypospolitej Polskiej we wrześniu 2015 r.

W latach 2013-2015 jako główny zastępca asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji odpowiadał za wszelkie aspekty polityki amerykańskiej i działań USA w Europie, zwłaszcza w odniesieniu do Rosji i Ukrainy.
Był zastępcą szefa misji w amerykańskim przedstawicielstwie przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Wiedniu (2004-05), takie samo stanowisko zajmował w ambasadzie USA w Skopje w Republice Macedonii (1996-99).
W 1995 roku pracował w misji OBWE w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), zajmując się wdrażeniem porozumienia pokojowego z Dayton.

* * *
Fotogaleria:

* * *