SGWP
Poniedziałek, 22 lipca 2019 r.
Aktualności
10.08.2018
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W SZTABIE GENERALNYM WP
Uroczystą zbiórką na dziedzińcu Sztabu Generalnego WP, w piątek 10 sierpnia br. rozpoczęły się w Warszawie obchody święta Wojska Polskiego.

W ceremonii przy ulicy Rakowieckiej, oprócz żołnierzy i pracowników Sztabu Generalnego WP udział wzięli licznie przybyli goście oraz weterani.

 

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym zbiórkę rozpoczął meldunek dowódcy kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, po którym orkiestra garnizonowa odegrała Hymn Państwowy.

Jako pierwszy odczytano list Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej.

Następnie głos zabrał szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni Rajmund T. Andrzejczak podkreślając, że „Sztab Generalny to nie miejsce, gdzie widzimy spektakularne działanie jak na poligonach, ale miejsce gdzie godziny spędzone przed komputerem, na analizach i dyskusjach, dają wymierne efekty”.

Kontynuując generał Rajmund Andrzejczak podkreślił, że „to inaczej niż w  jednostkach liniowych, ale bez tego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za to co jest wypracowywane, a co później przekłada się na zadania dla podwładnych, nie byłaby możliwa sprawność sił zbrojnych i  znakomita ocena, którą bardzo często słyszę od Pana Ministra”.

Nie szczędząc słów uznania dla  „codziennego wysiłku żołnierzy i pracowników wojska, generał Andrzejczak zaznaczył, że przed Sztabem kolejny ważny rok, nie tylko ze względów symbolicznych, ale ze względu na czekające nas zmiany".

„Pracy i służby nie będzie mniej, ale z takim zespołem, jestem absolutnie przekonany, wszystko jest wykonalne" – zakończył wystąpienie generał Andrzejczak.

W trakcie uroczystej zbiórki szef SG WP udekorował wyróżnionych medalami resortowymi oraz Medalem 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego WP.

Uroczystości zakończyła defilada żołnierzy kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
 
***
Wczoraj Prezydent RP wskazał szefa Sztabu Generalnego WP na Naczelnego Dowódcę SZ - Więcej na ten temat

* * *
Fotogaleria:

* * *