SGWP
Poniedziałek, 22 lipca 2019 r.
Aktualności
15.08.2018
ŻYCZENIA SZEFA SZTABU GENERALNEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
Jednym z najważniejszych, a dla żołnierzy wyjątkowym dniem roku jest 15 sierpnia. Na pamiątkę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej obchodzimy święto Wojska Polskiego, zwane dawniej Świętem Żołnierza.

Pamiętamy o pokoleniach znanych i bezimiennych, bohaterskich obrońców Ojczyzny. Wspominamy heroizm żołnierzy, którzy z bronią w ręku stanęli do walki w obronie odzyskanej wolności. Oddajemy należny Im hołd.
 
Liczni żołnierze Wojska Polskiego życiem i przelaną krwią zapisali najważniejsze karty historii oręża polskiego. Jesteśmy Ich spadkobiercami.
 
W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a jednocześnie sto lat po ustanowieniu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, w sposób szczególny odczuwamy więź pokoleniową z obrońcami Rzeczypospolitej z roku 1920, ale także 1939 i lat późniejszych. Wspominamy wszystkich, którzy w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzili.
 
Żyjemy dziś w wolnej i niepodległej Polsce. Pamiętamy, że bezpieczeństwo nie jest dane raz na zawsze. Naszym wspólnym obowiązkiem jest otaczanie czcią bohaterów przeszłości, a także służba dla przyszłości Polski. Powinnością żołnierza pozostaje oddanie sprawie Rzeczypospolitej.
 
Środowisku Wojska Polskiego życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
 
Niech poczucie służby będzie tym, co łączy żołnierskie pokolenia.
 
Rajmund T. ANDRZEJCZAK
         generał broni