SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
02.09.2018
WIZYTA SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP
31 sierpnia wizytę w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego złożył Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund T. Andrzejczak.

Gospodarzem spotkania był dowódca COM-DKM wiceadmirał Krzysztof Jaworski, a uczestniczył w nim Zastępca Dowódcy Operacyjnego RSZ generał dywizji dr inż. pil. Tadeusz Mikutel.

COM-DKM jest jedną z pierwszych jednostek Sił Zbrojnych RP wizytowaną przez generała broni Rajmunda Andrzejczaka po wyznaczeniu na stanowisko Szefa Sztabu Generalnego WP. Dodatkowo wizyta w Centrum, w jednostce dowodzenia siłami morskimi precyzyjnie wpisuje się w decyzję Prezydenta RP, która przewiduje wyznaczenie generała Andrzejczaka na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych, czyli osoby odpowiedzialnej za dowodzenie całym Wojskiem Polskim.
 
Szef Sztabu Generalnego WP zapoznał się z organizacją, przeznaczeniem i zadaniami jednostki w systemie obronności państwa, którego działalność obejmuje dowodzenie w czasie pokoju, kryzysu i wojny wydzielonymi siłami Marynarki Wojennej, jak również komponentami Wojsk Lądowych oraz Sił Powietrznych skierowanymi do prowadzenia działań na kierunku morskim.