SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
11.09.2018
WOJSKOWY KORPUS DYPLOMATYCZNY Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM
W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyło się 11 września spotkanie kierownictwa SG WP z członkami Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego, akredytowanymi w Rzeczypospolitej Polskiej.

W imieniu szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmunda T. Andrzejczaka gości powitał zastępca szefa sztabu gen. dyw. Krzysztof Król.
 
Podczas wizyty dyplomaci wojskowi wysłuchali informacji na temat reformy systemu kierowania i dowodzenia SZ RP.
 
Zostali także zapoznani z planami najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych SZ RP w 2018 i 2019 roku, w tym tegorocznym międzynarodowym ćwiczeniem ANAKONDA 2018.
 
Spotkanie, które odbyło się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, poświęcone było także tym historycznym wydarzeniom.
 
Dyplomaci wojskowi akredytowani w Polsce wysłuchali informacji na temat historii Sztabu Generalnego WP. Przestawiono im również program konferencji Komitetu Wojskowego NATO, która jeszcze w tym miesiącu odbędzie się w Warszawie. Wyjazdowe posiedzenie szefów sztabów/obrony państw NATO będzie jednym z istotnych punktów obchodów 100-lecia Sztabu Generalnego WP, stanowiącym jednocześnie docenienie roli Sił Zbrojnych RP w Sojuszu Północnoatlantyckim.
 
Spotkanie podsumował szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund T. Andrzejczak, który podziękował wojskowym dyplomatom za wizytę w sztabie, odpowiedział też na pytania gości.
 
Wizyta Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego w Sztabie Generalnym WP była jednocześnie pierwszym, oficjalnym spotkaniem attache z  generałem Andrzejczakiem, po objęciu przez niego stanowiska szefa Sztabu Generalnego WP.
 
Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz wpisem do Księgi Pamiątkowej Sztabu Generalnego WP, którego dokonał dziekan Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego kpt. Roman Lukas.

* * *
Fotogaleria:

* * *