SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
24.09.2018
UROCZYSTE POŻEGNANIE OFICERÓW
W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyło się dziś uroczyste pożegnanie oficerów, którzy zakończyli zawodową służbę wojskową. Na uroczystej zbiórce obecni byli żołnierze i pracownicy sztabu na co dzień współpracujący z odchodzącymi żołnierzami.

Kończących zawodową służbę wojskową pułkowników Sławomira Więckowskiego i Andrzeja Gałęzowskiego oraz Ryszarda Grzelińskiego, który został przeniesiony do rezerwy kadrowej, pożegnał  I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP generał broni Michał Sikora.
 
Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund T. Andrzejczak, za wybitny dorobek w służbie wojskowej wyróżnił płk. Sławomira Więckowskiego i płk. Ryszarda Grzelińskiego ryngrafem pamiątkowym, zaś płk. Andrzeja Gałęzowskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego.

Żegnając oficerów generał Sikora podziękował im nie tylko za służbę w sztabie, ale również za wszystkie lata służby dla Sił Zbrojnych.  Złożył też najlepsze życzenia zarówno oficerom, jak i ich najbliższym.
 
Pułkownik Więckowski, który wystąpił w imieniu odchodzących oficerów, złożył podziękowania za słowa uznania i otrzymane wyróżnienia.  Podziękował również kolegom i współpracownikom, a wszystkim żołnierzom i pracownikom sztabu życzył wiele pomyślności.
 

 


* * *
Fotogaleria:

* * *