SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
28.09.2018
PRZEWODNICZĄCY KOMITETU WOJSKOWEGO NATO W SZTABIE GENERALNYM WP
Marszałek lotnictwa Sir Stuart Peach, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO, spotkał się w piątek z szefem Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmundem T. Andrzejczakiem.

Marszałek Peach przebywa w Polsce w związku z rozpoczynającą się 28 września w Warszawie konferencją Komitetu Wojskowego NATO.

W przeddzień wizyty w Sztabie Generalnym WP przewodniczący KW NATO odwiedził Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre - JFTC) w Bydgoszczy i Dowództwo Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie.

W tym kontekście Marszałek Peach i generał Andrzejczak rozmawiali m.in. o zadaniach Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz o działalności grup bojowych, funkcjonujących w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (eFP- Enhanced Forward Presence).

Omówili również aktualną sytuację bezpieczeństwa w Europie oraz stan realizacji postanowień ostatnich dwóch szczytów NATO.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem konferencji Komitetu Wojskowego NATO marszałek Peach i generał Andrzejczak przedyskutowali także zagadnienia, które będą przedmiotem obrad Komitetu Wojskowego NATO.

* * *
Fotogaleria:

* * *