SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
05.10.2018
POŻEGNANIE OFICERA W MONS
30 września br. płk Wojciech Ozga zakończył trzyletnią służbę na stanowisku Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego (NMR) przy Naczelnym Dowództwie Sił Sojuszniczych NATO w Europie (SHAPE) w belgijskim Mons.

Podczas uroczystej zbiórki w dniu 28 września br., w której udział wziął polski personel służący w SHAPE oraz w Dowództwie Operacji Specjalnych NATO (NS HQ), płk Wojciech Ozga podziękował wszystkim za współpracę w realizacji wielu ważnych zadań na przestrzeni trzech ostatnich lat. Nawiązał również do spotkania ze swoimi odpowiednikami, przedstawicielami wojskowymi pozostałych państw członkowskich NATO, które odbyło się dwa dni wcześniej, przytaczając przy tej okazji słowa, w którzy chwalą oni i doceniają współpracę z polskimi żołnierzami.
 
Płk Ozga podziękował również wszystkim za świetną atmosferę, jaką tworzy cała wspólnota Polaków mieszkająca w Mons i za zaangażowanie żołnierzy, pracowników cywilnych NATO oraz ich rodzin w organizację szeregu przedsięwzięć promujących nasz kraj.

Swoją wdzięczność za znakomitą współpracę wyraził gen. dyw. Marek Mecherzyński, Zastępca Polskiego Przedstawiciela Wojskowego przy Komitetach Wojskowych NATO i UE, podkreślając olbrzymi wkład pracy, jaki wniósł płk Ozga w wiele newralgicznych dla Polski obszarów.

W czasie zbiórki, płk Ozga został odznaczony medalem „Milito pro Christo”, nadanym przez Biskupa Polowego Józefa Guzdka, który wręczył ks. ppłk Paweł Piontek, kapelan polskich żołnierzy służących w Brukseli, w Mons i holederskim Brunssum. Swoje podziękowanie i życzenia wyrazili również podwładni wręczając pułkownikowi pamiątkowe tablo. 

Aktualnie obowiązki Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy SHAPE pełni płk pilot Paweł Marcinkowski, na co dzień Zastępca NMR.

ppłk Krzysztof Plażuk

* * *
Fotogaleria:

* * *