SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
17.10.2018
WIZYTA STUDYJNA W BRUKSELI
Na zaproszenie Polskiego Przedstawiciela Wojskowego przy Komitetach Wojskowych NATO i UE gen. broni Janusza Adamczaka w Brukseli przebywała delegacja kierowniczej kadry Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Delegacji przewodniczył zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Krzysztof Król.
 
Celem wizyty było zapoznanie kadry kierowniczej zarządów Sztabu Generalnego WP z funkcjonowaniem Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Komitetach Wojskowych NATO i UE oraz strukturą i zadaniami sztabów wojskowych NATO i UE.
 
W trakcie spotkań z kadrą Sztabu Wojskowego UE zastępca Dyrektora Generalnego Sztabu Wojskowego UE gen. dyw. Giovanni Manione przedstawił strukturę, zadania i główne obszary działalności EU MS, w tym problemy, którymi zajmuje się na co dzień.
 
W sztabie wojskowym NATO pełniący obowiązki dyrektora generalnego IMS gen. dyw. Jan Kazimierz Toft przedstawił z kolei strukturę, zadania i główne projekty realizowane przez NATO jako rezultat decyzji podjętych na szczytach NATO w Warszawie i w Brukseli.
 
Spotkania posłużyły również do omówienia bieżących spraw z perspektywy SG WP i dyskusji na temat dalszych działań NATO i UE w wymiarze bezpieczeństwa i obronności.
 
 
Marek Marszałek

Foto: st. chor. Mariusz Syrek


* * *
Fotogaleria:

* * *