SGWP
Wtorek, 21 maja 2019 r.
Aktualności
17.10.2018
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PRZECIWKO PRZEMOCY
W Fort Belvoir (USA) zakończyła się organizowana po raz drugi konferencja na temat przeciwdziałania międzynarodowemu ekstremizmowi.

W spotkaniu, któremu przewodniczył generał Joseph F. Dunford wzięło udział blisko 80 szefów sztabów/obrony z państw NATO i państw partnerskich. Siły Zbrojne RP reprezentował szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund T. Andrzejczak.
 
Przywódcy wojskowi rozmawiali między innymi o aktualnych zagrożeniach wywołanych przez organizacje ekstremistyczne, a także o znaczeniu partnerstw, sojuszy i zwiększonej komunikacji w celu identyfikacji, przeciwdziałania i pokonania tych zagrożeń.
 
Podczas konferencji przewodniczący Kolegium Połączonych  Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Dunford podkreślił ciągłą potrzebę jedności wysiłków, a także lepszej współpracy i współdziałania w celu zwalczania brutalnego ekstremizmu.
 
"Konferencja zakończyła się sukcesem, ponieważ udało nam się zgromadzić ponad 70 szefów obrony z całego świata w celu otwartej, szczerej dyskusji na temat wielu tematów związanych z brutalnym ekstremizmem i ponadregionalnym zagrożeniem, jakie stwarza" - powiedział generał Dunford.
 
Pierwsza konferencja poświęcona przeciwdziałaniu międzynarodowemu ekstremizmowi odbyła się w Bazie Andrews (Maryland) w październiku 2016 r. Wzięło w niej udział około 40 szefów sztabów/obrony.
 
Więcej na temat konferencji DOD USA

* * *
Fotogaleria:

* * *