SGWP
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.
30.10.2018
IV PUCHAR SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP W PIŁCE SIATKOWEJ
W Sztabie Generalnym WP rozegrane zostały 30 października 2018 r. zawody w piłce siatkowej o puchar szefa Sztabu Generalnego WP.

W rozgrywkach, organizowanych dla uczczenia 100. rocznicy ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wzięły udział zespoły reprezentujące:

- Urząd Ministra Obrony Narodowej;
- Inspektorat Informatyki;
- Sztab Generalny WP;
- Dowództwo Garnizonu Warszawa;
- Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych;
- Akademię Sztuki Wojennej.

Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia – P3/P7 Sztabu Generalnego WP.

W finale rozgrywek spotkały się zespoły reprezentujące Urząd MON i Inspektorat Informatyki.  Bój o pierwsze miejsce, z wynikiem 2:0, wygrał zespół Urzędu MON; Inspektorat Informatyki zajął miejsce drugie.

Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny Sztabu Generalnego WP i Dowództwa Garnizonu Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla sztabu i tym samym nasi zawodnicy zajęli miejsce na podium.

Kwalifikacja końcowa:

1.    miejsce - Urząd Ministra Obrony Narodowej
2.    miejsce - Inspektorat Informatyki
3.    miejsce - Sztab Generalny WP
4.    miejsce - Dowództwo Garnizonu Warszawa

Po zakończeniu rozgrywek wybrano również najlepszych zawodników turnieju.

Najlepszym atakującym został mjr Bogdan Mazurek z Inspektoratu Informatyki
Najlepszym rozgrywającym – st. chor. Artur Darmstädter z Urzędu MON
Najlepszym zawodnikiem wybrany został ppłk Tomasz Bartkowiak ze Sztabu Generalnego WP.

W imieniu szefa Sztabu Generalnego WP puchary i dyplomy wręczył szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia - P3/P7 gen. bryg. Jan Rydz, który podziękował  wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz złożył gratulacje zwycięzcom.