SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
02.11.2018
ZNICZE NA GROBACH POLSKICH ŻOŁNIERZY W BELGII
Polscy żołnierze, służący na co dzień w Belgii, odwiedzili w dniu Święta Zmarłych groby Polaków, poległych w tym kraju podczas II wojny światowej.

W czwartek 1 listopada br. żołnierze Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy KW NATO i UE, Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO w Brukseli oraz Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy Naczelnym Dowództwie Sił Sojuszniczych NATO w Europie (SHAPE) w Mons, w duchu pamięci o żołnierzach poległych na frontach drugiej wojny światowej, zapalili symboliczne znicze na grobach żołnierzy spoczywających na cmentarzach wojskowych na terenie Belgii.

Wspominając i upamiętniając wysiłek Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, w tym szlak bojowy żołnierzy 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, odwiedzili m.in. największy cmentarz polski w Belgii - Polski Cmentarz Wojskowy w Lommel, gdzie znajduje się 257 mogił żołnierzy polskich poległych w czasie wyzwalania Belgii, Kanadyjski Cmentarz Wojskowy w Adegem oraz cmentarze komunalne w Evere i w Tielt.


* * *
Fotogaleria:

* * *