SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
14.12.2018
PROMOCJA OFICERSKA W LOTNICZEJ AKADEMII WOJSKOWEJ
Na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt odbyła się 122 Promocja Oficerska absolwentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Aktu promocji dokonał I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP generał broni Michał Sikora.

- Promocja oficerska jest jedną z najpiękniejszych chwil w życiu żołnierza. Pozostanie w Państwa pamięci na długie lata. Młodzi oficerowie wnoszą do wnętrza Wojska Polskiego nową energię, jednocześnie wzmacniając nowoczesny charakter Sił Zbrojnych. Dęblińska Szkoła Orląt kształci i wychowuje najlepszych oficerów WP – powiedział gen. Sikora.
 

- Panie i Panowie porucznicy! Dzisiaj rozpoczynacie kolejny etap życia wojskowego – podkreślił I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP, zwracając się do nowo promowanych oficerów.

 
Prymusem 122 Promocji Oficerskiej został ppor. nawig. Kamil Michulec. II lokatę Lotniczej Akademii Wojskowej uzyskał ppor. nawig. Maciej Rękawek, a trzecią ppor. nawig. Bartosz Maciejak.
 
Gratulacje absolwentom z okazji promocji na pierwszy stopień oficerski złożył Rektor-Komendant Szkoły Orląt gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.
 
- Promocja oficerska to szczególne święto dla uczelni wojskowych, zwłaszcza w tak ważnym roku dla Polski i lotnictwa wojskowego. Za chwilę na tym wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju dywanie promocyjnym Szkoły Orląt uklęknie 139 absolwentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Witajcie na mecie! Czas opuścić Gniazdo Orląt. Już umiecie latać, bo to właśnie tu urosły Wam skrzydła… Nauczyliście się widzieć to, czego inni nie dostrzegają, słyszeć, to czego inni nie słyszą i myśleć w sposób, w jak inni nie potrafią. Wasza wyobraźnia nie zna już granic - żal się z Wami rozstawać.  Ale wiem, że jesteście potrzebni gdzie indziej. Czekają na Was Siły Zbrojne RP! - powiedział generał Krawczyk.
 
Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji absolwentów Lotniczej Akademii Wojskowej.
 
 
 

* * *
Fotogaleria:

* * *