SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
19.12.2018
PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU "SZTAB GENERALNY WP 1918-2018"
Film dokumentalny, przedstawiający stuletnią historię Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, zrealizowany w roku 100. rocznicy ustanowienia SG WP jest zwieńczeniem i podsumowaniem tegorocznych jubileuszowych obchodów.

Przedpremierowy pokaz filmu odbył się 19 grudnia 2018 roku w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
 
Uczestniczył w nim szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund T. Andrzejczak, zastępcy szefa SG WP, żołnierze i pracownicy sztabu oraz liczne grono zaproszonych gości, współpracujących na co dzień ze sztabem i instytucjami bezpośrednio podporządkowanymi.
 
Obecni byli również pomysłodawcy i realizatorzy filmu, m.in. scenarzysta i reżyser Norbert Rudaś, przedstawiciele producentów - Centralnej Biblioteki Wojskowej i producenta wykonawczego - firmy Vena Art. sp. z o.o.
 
Przedpremierowy pokaz filmu był doskonałą okazją do podsumowania obchodów stulecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
 
Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund T. Andrzejczak podziękował osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację wielu przedsięwzięć, upamiętniających to historyczne wydarzenie oraz wręczył okolicznościowe Listy gratulacyjne.
 
Podczas wystąpienia generał Andrzejczak złożył gratulacje wyróżnionym oraz podziękowania wszystkim obecnym za włożony trud i zaangażowanie w tak ważne przedsięwzięcia.

Słowa podziękowania generał Andrzejczak skierował do pomysłodawców, twórców i realizatorów filmu podkreślając, że jest to pierwsza produkcja, która w perspektywie stu lat opowiada historię tej ważnej dla kraju instytucji wojskowej.
 
W sposób szczególny szef Sztabu Generalnego podziękował gen. bryg. Janowi Dziedzicowi, który był szefem zespołu ds. przygotowania i przeprowadzenia w 2018 r. uroczystości związanych z 100. rocznicą ustanowienia Sztabu Generalnego  WP.
 
 

 


* * *
Fotogaleria:

* * *