SGWP
Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Aktualności
12.04.2019
WASZE RODZINY, WASI BLISCY MOGĄ BYĆ DUMNI Z WASZEJ SŁUŻBY
Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak odwiedził polskich żołnierzy, którzy pełnią służbę w Afganistanie.

W czasie rozmów z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego generał Andrzejczak wysłuchał informacji na temat warunków służby naszych żołnierzy oraz sytuacji w rejonie ich odpowiedzialności.
 
Podczas uroczystego apelu szef Sztabu Generalnego wręczył wyróżnienia żołnierzom służącym w bazie Bagram.
 
Generał Andrzejczak pogratulował wyróżnionym oraz podziękował wszystkim za realizację wymagających zadań,  podkreślając przy tym, że służba z dala od ojczystej ziemi i najbliższych jest szczególnie  trudna.
 
Odznaczając Gwiazdą Afganistanu  oraz wręczając pamiątkowe ryngrafy przedstawicielom wojsk sojuszniczych i koalicjantów szef sztabu złożył im podziękowania za dobrą współpracę z żołnierzami PKW Afganistan i codzienną, wspólną służbę w ramach  misji Resolute Support.
 
 
 
 
 
Oddając hołd żołnierzom, którzy stracili życie podczas realizacji zadań w Afganistanie szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódca operacyjny RSZ i dowódca PKW Afganistan zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej poległych żołnierzy.
 
Wizyta w bazie Bagram była także doskonałą okazją do rozmowy z żołnierzami podczas wspólnego, wielkanocnego posiłku. Generał Andrzejczak miał okazję poznać opinie żołnierzy i wysłuchać wniosków na temat warunków ich służby.
 
Drugi dzień pobytu w Afganistanie gen. Andrzejczak rozpoczął od wizyty w Kabulu, gdzie spotkał się z szefem sztabu misji Resolute Support, z którym rozmawiał na temat sytuacji polityczno-wojskowej w Afganistanie.
 
Pobyt w Kabulu był także okazją do spotkania z dowódcą Hamid Karzai International Airport (HKIA), gdzie polscy żołnierze realizują zadania ochrony i obrony infrastruktury lotniska w Kabulu.
 
Podczas wizyty na lotnisku gen. Andrzejczak wyróżnił polskich żołnierzy służących w HKIA, a także zapoznał się ze spostrzeżeniami i wnioskami żołnierzy, wynikającymi z realizacji zadań PKW, w ramach misji Resolute Support.
 
Ostatnim elementem wizyty szefa Sztabu Generalnego WP było spotkanie z dowódcą i żołnierzami PKW w bazie Bagram. Generał Andrzejczak podziękował dowódcy oraz żołnierzom za wzorową realizację zadań w misji Resolute Support.  Spotkanie przy kolacji było dobrą okazją do rozmów generała Andrzejczaka  z żołnierzami. 

* * *
Fotogaleria:

* * *