SGWP
Piątek, 14 grudnia 2018 r.
Aktualności
17.08.2010
ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ
15 sierpnia 2010 r., na terenie Ministerstwa Obrony Narodowej Islamskiej Republiki Afganistanu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Szefa Sztabu Generalnego WP, gen. Franciszka GĄGOR

Tablica została umieszczona w miejscu, gdzie 21 kwietnia 2010r., w dniu pogrzebu generała Franciszka GĄGORA, z inicjatywy gen. bryg. Ryszarda Wiśniewskiego, który pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy Misji Szkoleniowej NATO w Afganistanie w latach
2009-2010 zostały posadzone, przywiezione z Polski, dwa dęby upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej.
Tablica została ufundowana przez żołnierzy Wojska Polskiego, pełniących służbę w Afganistanie, a inicjatorem przedsięwzięcia był obecny Zastępca Dowódcy Misji Szkoleniowej NATO w Afganistanie, gen. bryg. Józef Nasiadka.
Tego samego dnia w Dowództwie Misji Szkoleniowej NATO w Afganistanie została odsłonięta tablica upamiętniająca gen. broni Tadeusza BUKA, który był pierwszym polskim generałem na stanowisku Zastępcy Dowódcy Misji Szkoleniowej NATO w Afganistanie.
W ceremonii uczestniczyli m.in. Zastępca Szefa Sztabu w Połączonym Dowództwie ISAF - gen. bryg. Dariusz Łukowski, Zastępca Dowódcy Misji Szkoleniowej NATO w Afganistanie - gen. bryg. Józef Nasiadka, Attache Obrony - ppłk Wiesław Odrowąż oraz polscy żołnierze pełniący służbę w Misji Szkoleniowej NATO w Afganistanie i Połączonym Dowództwie ISAF, a także przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej Afganistanu, Armii Afgańskiej i Sił Koalicyjnych.

ZESPÓŁ PRASOWY SG WP
ppłk Tomasz Mazurek