SGWP
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
Aktualności
09.08.2011
PRZEKAZANIE OBOWIĄZKÓW SZEFA INŻYNIERII WOJSKOWEJ SG WP
W Sztabie Generalnym WP odbyło się przekazanie obowiązków szefa Inżynierii Wojskowej. Dotychczasowy szef generał dywizji Janusz Lalka przekazał obowiązki pułkownikowi Bogusławowi Bębenkowi.

Uroczysta zbiórka odbyła się 8 sierpnia 2011 r. w sali Generała Gągora. W obecności sztandaru, kierowniczej kadry Sztabu Generalnego, dowództw Rodzajów Sił Zbrojnych oraz licznie przybyłych gości, generał dywizji Janusz Lalka przekazał kierowanie Szefostwem Inżynierii Wojskowej pułkownikowi Bogusławowi Bębenkowi.
"Jest to dzień szczególny dla wszystkich żołnierzy wojsk inżynieryjnych, którzy w różnych garnizonach wykonują zadania nie tylko na rzecz Sił Zbrojnych, ale również na rzecz społeczeństwa – podkreślił generał Cieniuch".
Zwracając się do przechodzącego do dyspozycji generała Lalki, Szef Sztabu Generalnego WP podziękował za wiele lat solidnej służby na licznych stanowiskach służbowych. Podkreślił, że doświadczenie Generała, w połączeniu z talentem dowódczym owocowało kolejnymi sukcesami i awansami doprowadzając go po latach do stanowisko Szefa Inżynierii Wojskowej.
Podczas spotkania generał Lalka dziękował przełożonym i współpracownikom za bardzo dobrą współpracę. Zapewnił, że zostawia inżynierię w dobrych rękach swojego "wychowanka" pułkownika Bębenka.
Na zakończenie spotkania przekazujący i przyjmujący obowiązki Szefa Inżynierii Wojskowej odebrali od przybyłych na uroczystość liczne życzenia i gratulacje.
mjr Sławomir Ratyński


* * *
Fotogaleria:

* * *